شهید خرازی به روایت شهید آوینی

... وقتی از این کانال که سنگرهای دشمن را به یکدیگر پیوند می داده اند بگذری ، به « فرمانده » خواهی رسید ، به علمدار .

اورا از آستین خالی دست راستش خواهی شناخت . چه می گویم چهره ریز نقش و خنده های دلنشینش نشانه ی بهتری است. مواظب باش ، آن همه متواضع است که او را در میان همراهانش گم می کنی . اگر کسی او را نمی شناخت ، هرگز باور نمی کرد که با فرمانده لشکر مقدس امام حسین (ع) رو به رو است .

ما اهل دنیا ، از فرمانده لشکر ، همان تصویری را داریم که در فیلم های سینمایی دیده ایم . اما فرمانده های سپاه اسلام ، امروز همه آن معیار ها را در هم ریخته اند.

حاج حسین را ببین ، او را از آستین خالی دست راستش بشناس . جوانی خوشرو ، مهربان و صمیمی ، با اندامی نسبتا لاغر و سخت متواضع. آنان که درباره او سخن گفته اند بر دو خصلت بیش از خصائل وی تاکید کرده اند: شجاعت و تدبیر .

حضور حاج حسین در نزدیکی خط مقدم درگیری، بسیار شگفت انگیز بود . اما می دانستیم او کسی نیست که بیهوده دل به دریا بزند. عالم محضر خداست و حاج حسین کسی نبود که لحظه ای از این حضور ، غفلت داشته باشد . اخذ تدبیر درست ، مستلزم دسترسی به اطلاعات درست است. وقتی خبردار شدیم که دشمن با تمام نیرو ، اقدام به پاتک کرده ، سرّ وجود او را در خط مقدم دریافتیم.

 

شهید سید مرتضی آوینی _گنجنه آسمانی ، ص 165

/ 3 نظر / 46 بازدید
parandehe abi

سلام[لبخند] ممنون که به وبلاگ محقر من سرزدید و ممنون از اظهار لطف و محبتتون. آرزوی این حقیر هم موفقیت و سعادت شماست. درپناه حق[گل]

سید جواد موسوی

سلام مجدد يادم رفت وبلاگ تان بيسسسسسست بييييييسسسسسست است

سید جواد موسوی

ممنون وسلام بر شهدا وسلام بر شما ادامه دهنگان راه شهدا واقعا با ديدن وبلاگ تان رفتم به سال هاي جنگ به روز هاي بهشتي كه در بهشت جنگ در كنار بهشتيان بودم و قدرشان ندانستم واز قافله ي شان جا ماندم تا عمري حسرت بخورم ممنون كه پنجر هاي به باغي از بهشت تان برايم باز گذاشتيد حتما استفاده خواهم كرد ودانش اموزانم را به وبلاكتان رهنمون خواهم كرد